ZABEZPIECZENIE FELG

Felgi są najbardziej narażone na oddziaływanie niekorzystnych warunków drogowych. Przywieranie drobinek smoły, rozgrzanego pyłu z klocków hamulcowych czy działanie produktów używanych do zimowej konserwacji dróg, wszystko to bardzo niekorzystnie wpływa na ich wygląd. Kompozyt ceramiczny doskonale chroni ich powierzchnię i bardzo ułatwia bieżącą pielęgnację, która nie będzie wymagała używania agresywnych preparatów czyszczących. Nadaje się on zarówno do felg pokrytych zwykłym lakierem jak i matowym, jego wytrzymałość termiczna wynosi 760°C, a wiec sprawdzi się w każdym samochodzie od terenowych po najszybsze sportowe bolidy.

W przypadku felg używanych najpierw musimy odpowiednio je przygotować. Pierwszy krok po demontażu to bardzo dokładne chemiczne oczyszczenie dedykowanym zestawem produktów czyszczących. Jest to bardzo istotne, ponieważ każdy z nich usuwa inny rodzaj zabrudzeń. Następny etap to rewitalizacja, czyli mechaniczne i ręczne wypolerowanie, które ma za zadanie przywrócić felgom ich pierwotny stan. Gdy nasi specjaliści zakończą swoje prace, rozpoczynamy dwufazowe oczyszczenie i odtłuszczenie, tak przygotowana powierzchnia gotowa jest do aplikacji powłoki kompozytowej.

Wykorzystane produkty

Wheel Rim + Caliper od Waxedshine

Innowacyjna technologia jaka została zastosowana sprawia, że po utwardzeniu powłoka staje się  odporna na wysoką temperaturę i agresywne środki chemiczne w tym kwasowe. Zmniejsza ona znacząco przywieranie zabrudzeń oraz pyłu z klocków hamulcowych. Filtr UV sprawia, że felgi są odporne na działanie promieni słonecznych, a wysoka hydrofobowość ułatwia bieżącą pielęgnację.

Cechy charakterystyczne:

  • wysoka wytrzymałość termiczna
  • odporność na środki chemiczne
  • ułatwione czyszczenie
  • przeznaczona do felg, zacisków hamulcowych i końcówek wydechów
  • duża trwałość
  • aplikacja jedno lub dwu warstwowa
  • do zastosowań profesjonalnych

Więcej informacji na stronie www.powlokigrafenowe.pl